Váš nákupní košík:
počet produktů:0
cena nákupu:0 Kč

BRUTNÁKOVÝ OLEJ

 • Dostupnost: Na dotaz
 • Cena:749 Kč
ks

Brutnákový olej

Pomáhá udržovat zdraví pokožky, kloubů a kardiovaskulárních funkcí.

 • 1000 mg, 90 tobolek
 • Pomáhá udržovat zdraví pokožky, kloubů a kardiovaskulárních funkcí
 • Podporuje funkci zdravých kloubů
 • Podporuje pružnost buněčných membrán
 • Podporuje zdraví nadledvinek
 • Pomáhá předcházet krevním sraženinám
 • Podporuje zdravé vlasy, kůži a nehty
 • Zmírňuje příznaky spojené s PMS a menopauzou

 

Co je Brutnákový olej?

Brutnákový olej je nejbohatším zdrojem nutričně důležité Omega-6-mastné kyseliny: GLA (kyselina gama-linolenová). GLA je základem mnoha důležitých prostaglandinů, což jsou látky podobné hormonům, které mohou ovlivnit hustotu krve, zdraví kůže a kloubů, hladinu cholesterolu, roztahování a stahování krevních cév, tvorbu zánětů a další. Vzhledem k tomu, že GLA se v potravinách vyskytuje jen vzácně a mnoho faktorů zabraňuje tělu, aby si vytvořilo svou vlastní, brutnákový olej je dostupným způsobem, jak pokrýt svou každodenní potřebu GLA.

Kromě GLA brutnákový olej obsahuje také cenné minerály, které jsou potřeba pro správné fungování kardiovaskulárního systému a také pro zdraví kůže a nehtů. Klinická studie říká, že brutnákový olej pomáhá udržovat zdravou hydratovanou pokožku a pohyblivost kloubů. V Japonsku byla přijata medicínská tvrzení na základě jeho používání k udržení funkcí zdravé kůže a hladiny cholesterolu.

Brutnákový olej je získáván ze semen rostliny brutnáku lékařského (Borago officinalis), velké byliny s modrými hvězdicovými květy, která se nachází v celé Evropě a severní Africe a aklimatizovala se také v Severní Americe.

Proč užívat Brutnákový olej?

Brutnákový olej obsahuje kyselinu gama-linolenovou (GLA), mastnou kyselinu, kterou tělo přeměňuje na látku podobnou hormonům nazývanou prostaglandin E1 (PGE1). PGE1 má protizánětlivé účinky a může také působit jako lék na ředění krve a rozšiřovač cév. Kyselina linolenová, mastná kyselina běžně se vyskytující v ořeších, semenech a většině rostlinných olejů (včetně oleje brutnákového), se dokáže přeměnit na PGE1. Tuto přeměnu však může negativně ovlivnit celá řada věcí, např. nemoc, proces stárnutí, nasycené tuky, hydrogenované oleje, problémy s krevním cukrem a nedostatek vitaminu C, hořčíku, zinku a vitaminů B. Doplňky obsahující GLA tyto problémy s přeměnou obcházejí, což vede k předvídatelnějšímu vzniku PGE1.

Brutnákový olej je nejbohatším zdrojem GLA, její obsah je 20-26%. Jedna předběžná a dvě double-blind studie prokázaly, že pokud je brutnákový olej přijímán alespoň 3 měsíce, snižuje příznaky revmatoidní artritidy.

Brutnákový olej byl také používán v předběžné studii k léčbě osob s atopickým ekzémem. Bylo prokázáno snížení zánětů kůže, suchosti, šupinatosti a svědění, a to bez vedlejších účinků.

Kdo může trpět nedostatkem?

Mnoho lidí v západní společnosti může mít v důsledku stárnutí, glukózové intolerance, dietního příjmu tuků a dalších problémů alespoň částečný nedostatek GLA, přestože přesný rozsah tohoto deficitu zatím není známý. Lidé s nedostatkem GLA, mohou tento deficit skvěle doplnit náhradní GLA z brutnákového oleje.

Lidé trpící premenstruačním syndromem, cukrovkou, sklerodermií, Sjögrenovým syndromem, tardivní dyskinezií, ekzémem a dalšími kožními onemocněními mohou mít metabolický blok, který omezuje schopnost těla tvořit GLA. U těchto osob je doplňkové užívání této kyseliny nezbytné.

Jaké množství je obvykle užíváno?

K léčbě revmatoidní artritidy bylo při úspěšné double-blind studii denně podáváno 1.4 až 2.8g GLA po dobu nejméně dvou měsíců. 

Existují nějaké vedlejší účinky nebo interakce?

Nejsou známy žádné známé interakce léků s brutnákovým olejem.

Upozornění:

 • Vysoké dávky brutnákového oleje mohou způsobit projímavé účinky a menší žaludeční problémy. Pokud se u Vás tyto příznaky objeví, přestaňte přípravek užívat a poraďte se s lékařem.
 • Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým praktickým lékařem, než začnete brutnákový olej užívat

 

POKYNY K UŽÍVÁNÍ:

Užívejte při jídle jednu tobolku jednou až třikrát denně.

Varování:

Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se s lékařem či lékárníkem, než začnete produkt užívat.
UCHOVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ. Skladujte na chladném a suchém místě. Nepoužívejte tento produkt, pokud je bezpečnostní pečeť na obale poškozená.
 

 


 

 


 

 

Brutnákový olej - SLOŽENÍ

Denní dávka: 1 tobolka

Dávek v balení: 90
 

Množství v jedné dávce:

 • Celkem kalorií 10
 • Kalorií z tuku 10
 • Množství tuku 1g
 • Polynenasycené tuky 0,5g
 • Obvyklý obsah oleje z brutnákových semen 1000mg
 • Kyselina gama-linolenová (GLA) 240mg
 • Kyselina linolová (LA) 380mg

 

Pomocné látky: želatina, čištěná voda, glycerin

Hmotnost: 138.3g

Brutnákový olej - POKYNY

Užívejte při jídle jednu tobolku jednou až třikrát denně.

Varování: Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se s lékařem či lékárníkem, než začnete produkt užívat.

UCHOVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ. Skladujte na chladném a suchém místě. Nepoužívejte tento produkt, pokud je bezpečnostní pečeť na obale poškozená.

DOVOZ ZDARMA

Při nákupu nad 2.000 Kč
a platbou bankovním převodem

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
NEWSLETTER
PŘIHLÁŠENÍ
NOVÉ PRODUKTY

MELATONIN KRÉM

581 Kč

Goji Berry

429 Kč

Resveratrol

799 Kč

Açaí

429 Kč

MAQUI BERRY

539 Kč
NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ PRODUKTY

Žádné zobrazené produkty